Alergia na kota – wybierz rasę, która nie uczula

Niniejszy artykuł pod tytułem Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jesteś miłośnikiem zwierząt, a kot to twój wymarzony pupil od dzieciństwa? Niestety alergia to prawdziwe utrapienie, możesz jednak jej zapobiec i wybrać taką rasę kota, która uczula w znacznie mniejszym stopniu. Jaki więc czworonożny kociak będzie dla Ciebie odpowiedni? Zobacz, nasze propozycje.

Alergia na kota – poznaj rasę Devon Rex

Kot ten ma krótką i mało liniejącą sierść, co dla alergika znaczy bardzo dużo. Devon Rex to przede wszystkim bardzo towarzyski kot, który nie odstępuję swojego właściciela, a spanie zawsze rezerwuje na jego kolanach. To kot, który przywiązuje się do swojego opiekuna i dlatego potrzebuje wiele uwagi. Świetnie odnajdzie się w mieszkaniu i licznej rodzinie.

Alergia na kota – Kot Syberyjski

Jest to jedna rasa kota, która może pochwalić się gęstą i piękną sierścią. Dlaczego kot z tak sierścią sprawdzi się u alergika? Ponieważ ta rasa ma dużo niższy poziom alergenów od innych długowłosych kotów. Kot Syberyjski pochodzi z Rosji i uważany jest tam za typowego dachowca, to jednak za jej granica uzyskuje on coraz większą sławę. Te zwierzęta są niesamowicie oddane i przypominają z charakteru trochę psa, mogą nawet aportować, jeśli zostaną tego nauczone. Koty te świetnie nadają do dzieci ze względu na swoją łagodną naturę. Są również towarzyskie i uwielbiają pieszczoty.

Kot singapurski

Jest to najmniejsza rasa kota na świecie. I jest to kolejne zwierzę idealne dla alergika, ze względu na krótką sierść, która przenosi bardzo mało alergenów. Kot singapurski choć jest mały to charakteryzuje się ogromną żywiołowością i energią. Łatwo się socjalizuje, uwielbia zabawy więc będzie idealnym kompanem dla dzieci. Kot ten nie tylko zadba o rozrywkę, ale potrafi stać się opiekunem i reaguje na krzywdę.

Koty Sfinksy

Tutaj nie mowa tylko o jednej rasie. W tej grupie kotów występuję kilka ras: sfinks kanadyjski, duński i Peterbald. Jeśli jesteś osobą z bardzo silną alergią to te koty są dla Ciebie stworzone. Dlaczego? One nie mają prawie w ogóle sierści, a więc alergenów będzie mniej. Koty sfinksy to bardzo przyjacielskie i łagodne zwierzęta, które uwielbiają spędzać czas z opiekunem. Poza tym nie chodzą swoimi ścieżkami, a aktywnie uczestniczą w życiu domowym.