Jak wypożyczyć w Warszawie hulajnogę elektryczną?

Niniejszy artykuł pod tytułem Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Transport w miastach dotychczas opierał się głównie na komunikacji publicznej, samochodach osobowych i rowerach. Od kilku lat w przestrzeni miejskiej pojawiły się jednak nowe sposoby na przemieszczanie się. Są nimi elektryczne hulajnogi, które każdy z nas może wynająć. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy w jaki sposób można wypożyczyć taką hulajnogę w Warszawie.

Wypożyczalnia, czyli operator w Warszawie

Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, to wybrać jednego z operatorów wynajmujących hulajnogi elektryczne. W stolicy działa bowiem aż kilka różnych firm, które świadczą wyżej wymienioną usługę. Najlepiej będzie, jeżeli zarejestrujemy się w każdej, ponieważ dzięki temu będziemy mieli dostęp do największej liczby hulajnóg.

Proces rejestracji konta

Rejestracja zazwyczaj odbywa się za pomocą smartfona. Instalujemy w tym celu odpowiednią aplikację, która w przyszłości będzie także służyła do wynajmowania hulajnóg elektrycznych. Podajemy swoje dane osobowe oraz robimy zdjęcie dowodu osobistego. Jazda hulajnogą nie wymaga póki co żadnych dodatkowych uprawnień do kierowania. Czekamy na akceptację naszego konta i już możemy rozpocząć wypożyczanie pojazdów.

Odnajdujemy hulajnogę w Warszawie

Gdy nasze konto jest zweryfikowane i aktywne, możemy rozpocząć jazdę. Najpierw należy odnaleźć najbliższą elektryczną hulajnogę. Są one rozstawione na mieście na zasadzie tzw. free-floatingu, czyli nie ma żadnych stacji, z których możemy je pobierać. Tam, gdzie poprzedni użytkownik pozostawił pojazd, pojawi się on na mapie i będzie gotowy do wynajmu. My zakończyć jazdę również możemy w dowolnym miejscu, jeżeli tylko sięga tam strefa, która zazwyczaj obejmuje całe śródmieście i okoliczne dzielnice (jest zaznaczona kolorem na mapie).

Wypożyczenie hulajnogi w Warszawie

Gdy znaleźliśmy już hulajnogę elektryczną, zaznaczamy ją na mapie i rezerwujemy. Dzięki temu nikt inny nie będzie mógł podebrać nam naszego pojazdu. Mamy zazwyczaj 15 minut na dotarcie do niej i uruchomienie. To odbywa się bardzo prosto – wystarczy w aplikacji nacisnąć odpowiedni przycisk, gdy będziemy już blisko pojazdu. Aktywacja hulajnogi zostanie potwierdzona włączeniem się przedniego światła i pokazaniem stanu naładowania baterii na wyświetlaczu (będziemy również mogli go podejrzeć w aplikacji na etapie wyszukiwania pojazdów). Pozostaje już tylko złożyć nóżkę, odepchnąć się i przekręcić prawą manetkę, by hulajnoga zaczęła samodzielnie jechać.

Rozliczenie kosztów

Gdy zakończymy wynajem (możemy to zrobić w dowolnym miejscu na terenie strefy), następuje automatyczne rozliczenie. Na etapie rejestracji do konta trzeba podpiąć kartę płatniczą, dzięki której środki zostaną samoistnie pobrane z naszego konta bankowego. W czasie jazdy hulajnogą elektryczną na ekranie smartfona będziemy mogli na bieżąco śledzić informację o naliczonej opłacie. Praktycznie wszyscy operatorzy stosują rozliczenie na zasadzie czasu wynajmu. Oznacza to, że za każdą minutę naliczana jest opłata w wysokości pomiędzy 50 a 80 groszy (zależnie od firmy), a za przejechany dystans nie płacimy wcale.