in

Odszkodowania nie takie straszne jak myślisz

Odszkodowania nie takie straszne jak myślisz

Praktycznie każdy zna w swoim środowisku osobę, która walczyła o odszkodowanie za nieszczęśliwy wypadek w pracy, stłuczkę czy błąd lekarski. Wypłacone odszkodowania nie zawsze jednak są adekwatne do poniesionej szkody. Dlaczego tak się dzieje?

Zdecydowana większość osób nie ma świadomości w jakich sytuacjach należy im się odszkodowanie czy dopłata do zaniżonego odszkodowania. Nie wszyscy również wiedzą jakie aspekty należy wziąć pod uwagę decydując się na wybór firmy odszkodowawczej.

Postanowiliśmy zatem porozmawiać z właścicielami marki NiK Odszkodowania: Bartłomiejem Nogą i Marcinem Kaczmarkiem, którzy przybliżą nam branżę, a także odpowiedzą na pytania nurtujące znaczną większość osób, które dotknęły wspomniane wcześniej problemy.

Bartłomiej Noga i Marcin Kaczmarek pracowali wcześniej w firmach z branży odszkodowawczej, dzięki czemu zdobyli ogromne doświadczenie, a także bezcenną wiedzę. W pewnym momencie swojego życia zdecydowali się na stworzenie własnej marki – NiK Odszkodowania. Dlaczego podjęli taką decyzję? Czym powinno się sugerować przed wyborem firmy odszkodowawczej? Odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania znajdują się w poniższym wywiadzie.

Dlaczego zdecydowaliście się na prowadzenie firmy w branży odszkodowawczej?

– „Bardzo często spotykaliśmy się z osobami, które z różnych powodów zostały pokrzywdzone przez instytucje finansowe tj.banki, towarzystwa ubezpieczeń czy nawet poprzez osoby prywatne. Ludzie z różnych względów nie byli wstanie sprostać tej sytuacji: brak specjalistycznej wiedzy, brak środków, brak wsparcia ze strony specjalistów a nawet brak czasu. Budowanie własnego biznesu w oparciu o pomoc potrzebującym w pełni wpisuje się w wartości jakimi posługujemy się w życiu prywatnym i zawodowym. Z drugiej strony branża odszkodowań jest jedną z najszybciej rozwijających się branż jeżeli chodzi o liczbę nowych usług”

Panowie pracowaliście wcześniej w firmach z branży odszkodowawczej, co sprawiło, że podjęliście decyzję o stworzeniu własnej marki? Nie myśleliście o wspinaniu się po szczeblach kariery w poprzednich firmach?

– „Doświadczenie zebrane przy współpracy z renomowanymi kancelariami pozwoliło nam dostrzec
wiele luk pojawiających się w bieżącej obsłudze klienta czy też działalności firmy. Czas ten pozwolił zdobyć szlify na każdej płaszczyźnie i osobiście nie zamienił bym go na nic innego, bo dzięki temu poznałem wielu wspaniałych fachowców oraz ich podejście do biznesu, za co im bardzo dziękuję. Nasze drogi biznesowe skrzyżowały się 2 lata temu i od samego początku widzieliśmy płaszczyznę do współpracy. Każdy z nas dysponował inną wiedzą, doświadczeniem, ale poglądy i wnioski mieliśmy takie same. Już pierwsze wspólne działania pokazały, że w pełni się uzupełniamy i mamy wspólną wizję. Marka niosąca profesjonalną pomoc poszkodowanym przy współpracy ze szczegółowo wyselekcjonowanymi podmiotami prawnymi. Tego do tej pory nie było na rynku”

Czym NiK odszkodowania wyróżnia się na rynku od innych marek z branży odszkodowawczej?

– „Na rynku na dzień dzisiejszy jest zarejestrowanych około 4000 Kancelarii prawnych oraz z dnia na dzień powiększająca się ilość pośredników, bardzo często osób bez odpowiedniego doświadczenia. NIestety coraz częstszą sytuacja jest fakt, że poszkodowany obsługiwany jest przez osoby czy tez firmy bez doświadczenia co niestety psuje rynek. Rynek prawny jest bardzo duży i nie ma możliwości, aby jeden podmiot specjalizował się w tak szerokim zakresie. Naszym celem, który skrupulatnie realizujemy, jest stała współpraca z najlepszymi Partnerami na rynku będącymi liderami i ekspertami w konkretnych usługach tworząc tym samym dream team podmiotów prawnych”

Załóżmy, że dostałem zbyt niskie odszkodowanie OC, dlaczego miałbym zgłosić się o większą dopłatę do NiK Odszkodowania, a nie do innej firmy z branży odszkodowawczej?

– „Poza brakiem odpowiedniej wiedzy i rozpoznania rynku jednym z kluczowych aktywów jest czas. Dzięki współpracy z nami każda poszkodowana osoba uzyska wsparcie na najwyzszym poziomie oraz jej sprawa zostanie przeanalizowana przez ekspertów w danym zakresie. Najważniejsze jest to, że mamy bardzo szerokie spektrum informacji z rynku o możliwie najwyższej kwocie dopłaty jaką może uzyskać klient. To właśnie dzięki takim działaniom nasi klienci uzyskują zdecydowanie wyższe kwoty niż średnia rynkowa.”

W jakich kwestiach NiK Odszkodowania może pomóc przeciętnemu Kowalskiemu?

– „Pomagamy osobom, których los doświadczył najbardziej tzn. straciły one bliskie osoby w nieszczęśliwych wypadkach lub takie zdarzenie pozostawiło im ślad na całe życie w postaci inwalidztwa. Są to trudne sprawy, gdzie nasze działania mają na celu zapewnić byt i pomoc poszkodowanym lecz w żaden sposób nie ukoją straty. Spotykamy się również z najbardziej popularnymi sprawami takimi jak szkody rzeczowe (uszkodzone pojazdy) czy uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku. W ostatnim czasie z bardzo dużymi sukcesami zaangażowaliśmy się w pomoc osobom posiadającymi kredyty walutowe oraz inne niekorzystne produkty finansowe. Nie każdy Polak świadomy jest swoich praw dlatego też warto rozmawiać ze specjalistami tym bardziej, że oferujemy pomoc już w ponad 20 zakresach”

Czy mogę wiedzieć, jakie jest najwyższe odszkodowanie jakie pomogliście wywalczyć klientowi?

– „Każdy z nas może poszczycić się indywidualnie zrealizowanymi sprawami gdzie kwoty odszkodowania przekraczały sumarycznie 500 tysięcy złotych dla rodzin osoby poszkodowanej w wypadku. W chwili obecnej prowadząc działania na szeroka skalę w ramach pomocy osobom posiadającym kredyty frankowe najwyższą kwotą roszczenia jest 1 800 000 zł”

W jakich sprawach zgłasza się do Was najwięcej osób?

– „Będą to sprawy, które najczęściej dotykają każdego użytkownika życia publicznego. Należy do nich zaliczyć szkody powstałe w wyniku kolizji drogowych. Zgłaszają się do nas również osoby, które korzystały z różnego rodzaju produktów finansowych. Pomagamy klientom przy niekorzystnych umowach kredytów frankowych czy w zwrocie prowizji pobranej przez bank przy wcześniejszej spłacie kredytów”

Jakie działania podejmujecie, aby klient dowiedział się o Waszej marce?

– „Najbardziej satysfakcjonującą formą przekazywania informacji o naszej marce jest polecenie naszego zadowolonego klienta. Dużym wsparciem są dla nas również Partnerzy, którzy budują swój już działający biznes we współpracy z nami. Najważniejsze są dla nas relacje z Klientami oraz Partnerami dlatego również bierzemy udział w spotkaniach networkingowych skąd również, ze względu na charakter naszego modelu działania, mamy dużo poleceń”

Czy zamierzacie jeszcze poszerzyć ofertę świadczonych przez Was usług?

– „Na chwilę obecną posiadamy w naszym zakresie topowe usługi z zakresu odszkodowań dające naszym klientom możliwość kompleksowej obsługi w ramach szkód rzeczowych, uszczerbku na zdrowiu, niekorzystnych produktów finansowych czy też nawet opóźnionego lotu. Rynek odszkodowawczy przez ostatnie 20 lat bardzo ewaluował i również podążamy z tym nurtem chcąc zapewnić szeroki wachlarz pomocy”

Czym według Was powinien sugerować się przeciętny Kowalski przed podjęciem decyzji o wyborze firmy odszkodowawczej?

– „Z naszych doświadczeń wynika, że częstą bolączką dla Klienta Kancelarii jest brak informacji, jak będzie wyglądała jego sprawa i jakie kroki likwidacji szkody mogą go spotkać. Często klient po nawiązaniu umowy współpracy zostaje pozostawionym samym sobie co jest niedopuszczalne. Istotnym elementem, o którym poszkodowany również dowiaduje się często będąc postawionym pod ścianą są koszty pojawiające się w całym procesie. Jak wspomnieliśmy wcześniej na terenie Polski jest kilka tysięcy Kancelarii prawnych, ta liczba nieustannie się zmienia, ponieważ tworzą się nowe firmy, a inne zawieszają swoją działalność. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie działalności oraz opinii firmy, której chcemy powierzyć naszą sprawę. Niezwykle istotne jest, aby każdy poszkodowany sprawdził wyżej wymienione aspekty przed podjęciem ważnej decyzji mającej wpływ na kompleksowe załatwienie jego sprawy oraz na wysokość roszczenia, jakie uzyska lub zostawi to sprawdzonej firmie, która się w tym specjalizuje”

Jakie cele firma NiK Odszkodowania postawiła sobie w 2019 roku?

– „Naszym celem jest budowanie nowej świadomości w zakresie właściwych praktyk w branży odszkodowań i zarażenie nimi naszych nowych Partnerów oraz Klientów. Z bólem serca stwierdzamy, że ta branża ściągnęła osoby i podmioty psujące rynek – tak się dzieje, jeśli obsługujemy klientów wyłącznie patrząc przez pryzmat zarobionych pieniędzy, a nie dobra Klienta”

Osoby, które są zainteresowane, aby dowiedzieć się więcej o branży odszkodowawczej, albo mają problem wspomniany w artykule mogą spokojnie skontaktować się z Bartłomiejem Nogą i Marcinem Kaczmarkiem.

Podpis elektroniczny - czym jest i jak działa?

Podpis elektroniczny – czym jest i jak działa?

Szukasz pomysłu na opakowanie dla swojej marki? Poznaj Packhelp!