in

Zebra Technologies wprowadza program gospodarki o obiegu zamkniętym w celu poprawy zrównoważonego rozwoju

Zebra Technologies wprowadza program gospodarki o obiegu zamkniętym w celu poprawy zrównoważonego rozwoju

Firma Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach klasy enterprise, wraz ze swoimi partnerami umożliwiająca biznesom osiąganie najwyższych poziomów wydajności ogłosiła dziś Program Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Inicjatywa promuje podejście zrównoważonego rozwoju, a polegać będzie na odkupowaniu wybranych urządzeń mobilnych firmy Zebra, sprzedaży i wynajmie odnowionych urządzeń z certyfikatem, a także na recyklingu sprzętu wycofywanego z użytku.

Nowy program ogranicza wpływ wywierany na środowisko naturalne przez standardowy cykl eksploatacji produktów w działalności zarówno firmy Zebra jak i jej klientów. Na inicjatywę składa się Program Odkupu Urządzeń Zebra, Programy Sprzedaży i Wynajmu Odnowionych Urządzeń Certyfikowanych Zebra oraz Program Usług Recyklingowych Zebra.

Program Odkupu Urządzeń Zebra umożliwia klientom wycofanie z użytku starszych modeli, obniżając jednocześnie koszt zakupu najnowszych rozwiązań technologicznych.

Programy Sprzedaży i Wynajmu Odnowionych Urządzeń Certyfikowanych Zebra umożliwiają firmom i instytucjom wypełnienie istniejących luk technologicznych, przy zachowaniu funkcjonalności i wydajności biznesowej. Odnowione certyfikowane urządzenia Zebra przechodzą rygorystyczny, składający się z 24 etapów, proces pełnego testowania, obejmujący także weryfikację stanu baterii oraz wgranie najnowszego dostępnego systemu operacyjnego. Odnowione urządzenia oferowane są wraz z 90-dniową gwarancją oraz możliwością dokupienia rocznego lub dwuletniego wsparcia serwisowego Zebra OneCare™ (dotyczy to również wynajmu urządzeń odnowionych). Są to jedyne programy autoryzowane przez firmę Zebra oferujące klientom niedrogi i ekologiczny sposób na odświeżenie sprzętowej floty oraz na sprawną realizację zadań w najbardziej intensywnych okresach sezonu i cyklach operacyjnych.

Usługi Recyklingowe Zebra pomogą klientom opracować plan zrównoważonego wycofania z użytku urządzeń mobilnych Zebra. Program polega na ułatwieniu recyklingu urządzeń, w sposób zgodny z ustawowymi wymogami utylizacji sprzętu, m.in. z unijną dyrektywą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) tak, aby zapewnić w pełni ekologiczną realizację tego procesu.

„Stale uruchamiamy nowe inicjatywy pomagające klientom firmy Zebra realizować działania z jeszcze większą dozą odpowiedzialności” – stwierdziła Jenna Stanley, Vice President, Global Support & Managed Services, Zebra Technologies. „Model taki, wzorowany na gospodarce o obiegu zamkniętym, umożliwia zarówno naszej firmie jak i jej klientom ponowne wykorzystanie lub recykling urządzeń przy jednoczesnym ograniczeniu produkcji odpadów. Cykl życia produktów jest przedłużany w sposób bezpieczny, elastyczny i oszczędny, a jednocześnie nasz program stanowi duży krok w stronę zrównoważonego rozwoju”.

Firma Zebra intensywnie realizuje inicjatywy związane z ekologią, społeczną odpowiedzialnością oraz odpowiedzialnym zarządzaniem, których priorytety układane są według zaangażowania poszczególnych uczestników procesów w działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). W działaniach tych kluczową rolę odgrywać będzie właśnie Program Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Klienci mogą kontaktować się z lokalnymi przedstawicielami firmy Zebra i określić czy użytkowany przez nich sprzęt klasyfikuje się do programów odkupu bądź recyklingu oraz uzyskać informacje na temat dostępności certyfikowanych modeli odnowionych.

Kluczowe punkty

• Nowy Program Gospodarki o Obiegu Zamkniętym firmy Zebra oferuje recykling, ponowne wykorzystanie oraz odnawianie urządzeń mobilnych firmy Zebra.
• Program sprzedaży odnowionych urządzeń certyfikowanych stanowi atrakcyjną opcję dla firm zmagających się z sezonowym przyrostem popytu lub potrzebującym przedłużyć cykl użytkowania sprzętu i rozbudować flotę wykorzystywanych urządzeń Zebra.
• Program Gospodarki o Obiegu Zamkniętym stanowi integralną część działań firmy Zebra z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i stanowi symboliczne wdrożenie nieliniowego modelu biznesowego firmy.

O firmie ZEBRA

Zebra (NASDAQ: ZBRA) zapewnia większe możliwości pracownikom pierwszej linii w handlu detalicznym, produkcji, transporcie i logistyce, ochronie zdrowia, w sektorze publicznym oraz innych branżach w zwiększaniu wydajności ich biznesu i operacji. Wraz z ponad 10 tys. partnerów w 100 krajach na całym świecie, dostarczamy kompleksowe rozwiązania dostosowane do konkretnych branż, które w inteligentny sposób łączą ludzi, sprzęt oraz dane, aby pomagać klientom podejmować najważniejsze w ich działalności decyzje. Nasze produkty, będące czołowymi rozwiązaniami na rynku, usprawniają procesy sprzedaży, monitorowania i zarządzania stanami magazynowymi oraz zwiększają wydajność dostaw i udoskonalają proces obsługi pacjentów. W roku 2019 firma Zebra znalazła się na 166. pozycji w rankingu Najlepszych Pracodawców magazynu Forbes oraz wchodziła w skład amerykańskiego indeksu giełdowego S&P 500. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.zebra.com lub zamawiając nasze newslettery. Śledźcie nasz blog Your Edge Blog oraz nasze profile w mediach społecznościowych – LinkedIn, Twitter oraz Facebook.

Kontakt dla mediów:

Valerie Berrivin 
Zebra Technologies
+33 (0) 607-956-184
[email protected]

Kontakt branżowy:

Kasia Fahmy
Zebra Technologies
+1-224-306-8654
[email protected]

Nazwa ZEBRA wraz z logiem firmy w kształcie głowy Zebry to znaki handlowe należące do firmy Zebra Technologies Corporation, zarejestrowanej w wielu krajach na całym świecie. Pozostałe znaki handlowe są własnością odpowiednich właścicieli. ©2020 Zebra Technologies Corporation oraz/lub jej oddziały.

Przygotowanie sprzętu do ponownej działalności biznesowej

Przygotowywanie sprzętu do ponownej działalności biznesowej

Criteo uruchamia kompleksowy program partnerski dla agencji reklamowych

Criteo uruchamia kompleksowy program partnerski dla agencji reklamowych