4 kroki do utrzymania pięknego trawnika w ogrodzie

Niniejszy artykuł pod tytułem Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ogród to nie tylko piękne kwiaty, ozdobne drzewka czy urocze oczko wodne. Jeśli chcemy, aby nasz ogród dobrze wyglądał musimy zadbać o podstawową jego część czyli trawę. O jej kondycje i super wygląd możemy zadbać w kilku prostych krokach, o których trzeba zawsze pamiętać. W tym artykule dowiesz się o 5 najważniejszych rzeczach dotyczących pielęgnacji trawnika w ogrodzie przydomowym.

Mieszanki traw do Twojego ogrodu

Wybór nasion trawy to jedna z najistotniejszych spraw, w których musimy wybrać odpowiednią mieszankę nasion tak, aby rosnąca trawa była dostosowana do panujących warunków w miejscu, w którym planujemy ją zasadzić. Na rynku jest bardzo szeroka oferta gatunków na przykład:

  • Mieszanki traw parkowych – To trawa, która nie jest odporna na deptanie, ale największą jej zaletą jest możliwość zasiania takiej mieszanki w miejscach zacienionych.
  • Mieszanki rekreacyjne – Świetnie nadają się na trawniki użytkowe, ponieważ dobrze znoszą deptanie, a także idealnie dostosowują się do panuących warunków w środowisku, w którym trawa będzie rosnąc.
  • Mieszanki sportowe – Mają bardzo dużą odporność na uszkodzenia mechanicze takie jak deptanie, ale są jedną z tych mieszanek, które potrzebują fachowej i skrupulatnej pieęgnacji.
  • Mieszanki dywanowe czyli gazonowe – Uwielbiają miejsca nasłonecznione. Źle znoszą deptanie i dość często trzeba je kosić. 
  • Mieszanki łąkowe – Są mieszanką traw, które raczej nie wymagają dużej uwagi. Wizualnie przypominają łąkę, sprawdzą się w bardzo dużych ogrodach. 
  • 5 sposób na piękny trawnik w ogrodzie – co musisz zrobić?

Jeśli chcesz utrzymać swój trawnik w dobrym stanie wystarczy jeśli zastosujesz się do tych kilku wskazówek.

  1. Piękny trawnik potrzebuje odpowiedniego NAWODONIENIA. Zbyt duza ilość bądź zbyt mała ilość wody może doprowadzić do złej kondycji trawy, dlatego tak ważne jest odpowiednie podlewanie. Najlepiej robić to co 2-3 dni intensywnie podlewając. 
  2. Nawożenie trawy to też istotna sprawa. Przez specjalistów polecane są nawozy wieloskładnikowe, które dedykowane są właśnie trawnikom. Dobrze jest też wzbogacić nawóz o kompost, który poprawi strukturę ziemi i uchroni ją przed utratą wilgoci.
  3. Chwasty to niestety  rośliny, które psują efekt zadbanego trawnika, poza tym źle wpływają na trawę poprzez zabieranie drogocennych składników mineralnych z gleby. Usuwaj chwasty poprzez użycie odopowiednich preparatów chwastobójczych. Zadziałają one na korzenie niechcianych lokatów i szybko się ich pozbędą. 
  4. Koszenie trawnika powinniśmy wykonywać dosyć regularnie w zależności jaka mieszanka traw została zastosowana. Pamiętaj, aby ostrze kosiarki było zawsze ostre w przypadku odwrotnym urządzenie po prostu brzydko trawę postrzępi.

Przeczytaj także: https://tematonline.pl/w-ten-sposob-wyhodujesz-piekna-trawe