Kurs elektryka dla elektryka?

Niniejszy artykuł pod tytułem Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W wielu zawodach trzeba przez całą karierę pogłębiać kwalifikacje. Również elektryk musi cały czas uczyć się nowych rozwiązań, czy odnawiać już nabyte kwalifikacje. Dzieje się tak, ponieważ w każdej branży technicznej wprowadzane są coraz to nowsze technologie. Choćby jeszcze 20 lat temu wszystkie punkty elektryczne montowało się na ścianie mniej więcej 110-120 cm wysokości. Obecnie gniazdka elektryczne montowane są 20-30 cm od podłogi, a kontakty świetlne na wysokości 110-120 cm. Niby jest to niewielka zmiana, ale tak naprawdę wymaga nowej koncepcji przy planowaniu instalacji elektrycznej. W branży nie tylko to się zmieniło.

Nie wszystkie uprawienia są ważne dożywotnio

Większość osób, które mają zawód elektryka ukończyło szkołę zawodową, technikum lub policealną na tym kierunku. Są jednak osoby, które ukończyły kurs elektryka i z powodzeniem pracują w zawodzie. Takie kwalifikacje można określić mianem dożywotnich. To czy będą aktualne przez kolejne 50 lat jest kwestią sporną, ponieważ technika i technologia pracy w branży elektrycznej nie stoi w miejscu.

Natomiast osoby, które po ukończeniu kursu elektryka przystąpiły też do egzaminu kwalifikacyjnego, muszą pamiętać, że te kwalifikacje nie są przyznawane dożywotnio. W Polsce na ten moment działa około 400 komisji, przed którymi można zdawać taki egzamin. Zatem wystarczy się do niego przygotować w szkole, na kursie lub samodzielnie, zapisać się i go zdać. Co dalej? Taki egzamin kwalifikacyjny jest ważny 5 lat. Oznacza to, że elektryk, który posiada takie kwalifikacje i chce nadal z nich korzystać, musi co 5 lat przystępować do egzaminu.

Nowa wiedza jest potrzebna

Jak już wspomniano wyżej, rozwiązania nauczane kilkanaście lat temu, obecnie są niepraktyczne lub wręcz niespotykane. Dlatego warto zapisać się na kurs elektryka o tematyce, która omawia najnowsze rozwiązania, które są praktykowane lub niedługo wejdą jako standard. w ten sposób można zawsze być na czasie.

Jednakże wiele osób zapisuje się na kursy, aby zdobyć dodatkowe uprawienia. Choćby posiadając uprawnienia audytora, można w zasadzie liczyć na podwójne zarobki. Oczywiście wraz ze zmianą stanowiska pracy, trzeba się liczyć z większą odpowiedzialnością, ale w ramach gratyfikacji otrzymamy wyższą pensję lub dla osób pracujących w ramach własnej firmy da to możliwość oferowania szerszego zakresu usług. Samodzielnie posiadając uprawnienia, nie trzeba będzie zlecać takiej pracy komuś innemu. Dlatego warto dbać o to, aby mieć cały czas pożądaną wiedzę.

Czytaj więcej na https://kurs-elektryka.pl