Tarot Online

Dlaczego warto jeść chleb?

Chleb jest jednym z podstawowych składników diety zdecydowanej większości ludzi. Nie ma znaczenia czy dana osoba się odchudza czy trenuje. Dlaczego warto jeść chleb?

Zawiera składniki mineralne

Chleb zawiera w swoim składzie liczne składniki mineralne, do których koniecznie trzeba zaliczyć selen, cynk, żelazo czy magnez. Warto mieć świadomość, że wspomniany chleb zawiera węglowodany złożone, które są bardzo powoli uwalniane do organizmu. Gwarantują mu w ten sposób energię, która jest konieczna do właściwego funkcjonowania organizmu.

Jest źródłem białka

Chleb jest również doskonałym źródłem białka. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w omawianym pieczywie znajduje się aż 25% dziennego zapotrzebowania organizmu na wspomniany składnik. Warto również zaznaczyć, że białka pochodzące ze zbóż mają w swoim składzie także kwas glutaminowy. Jest to bowiem aminokwas, który pełni istotną rolę w mózgu.

Poprawia pamięć i koncentrację

W chlebie przede wszystkim znajdują się witaminy z grupy B, są one konieczne do właściwego funkcjonowania układu nerwowego. Z kolei magnez wpływa na złagodzenie stresu, a także poprawę nastroju.