Tarot Online

Dlaczego warto mieć zainstalowany program antywirusowy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Bardzo duża liczba osób wychodzi z założenia, że oprogramowanie antywirusowe nie jest im do niczego potrzebne. Wspomniane osoby twierdzą, że korzystają tylko i wyłącznie z legalnych programów, a także nie odwiedzają niebezpiecznych stron internetowych. Dlaczego jednak warto zdecydować się na program antywirusowy?

Obecnie nie ma „bezpiecznych stron”

Przeciwnicy programów antywirusowych muszą zdawać sobie sprawę, że obecnie można złapać infekcję nawet w trakcie przeglądania sprawdzonej strony internetowej. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że strony zawierające treści pornograficzne zaliczane są do najbardziej bezpiecznych miejsc w internecie. Wyprzedzają w ten kwestii nawet strony internetowe o tematyce religijnej.

Bardzo trudne jest samodzielnie rozpoznanie momentu zainfekowania komputera

Użytkownicy bardzo często nawet nie zdają sobie sprawy, że ich komputer został zainfekowany w danym momencie. Warto również mieć świadomość, że każdego dnia na świecie powstaje ponad 200 tysięcy nowych wirusów komputerowych.