Tarot Online

Dlaczego warto pić mleko?

Bardzo duża liczba ludzi w ostatnich latach zaprzestała pić mleko lub ograniczyła je spożywać ze względu na laktozę. Nie wszyscy jeszcze mają świadomość, jakie są zdecydowanie największe korzyści tego produktu.

Jest świetnym źródłem witamin i chroni serce

Warto mieć świadomość, że mleko zawiera w swoim składzie bardzo dużą liczbę witamin z grupy B, należy do nich zaliczyć B1, B2, B3, B5, B6, B9 i B12. Koniecznie trzeba wiedzieć, że wspomniane witaminy nie tylko poprawiają metabolizm, ale również zdecydowanie wspomagają procesy trawienne zachodzące w organizmie. Zmniejszają także ewentualne ryzyko chorób serca.

Dostarcza wapnia budującego kości

Należy zdawać sobie sprawę, że zaledwie jedna szklanka mleka będzie dostarczała około 300 miligramów wapnia. Nie wszyscy oczywiście mają świadomość, że jest to aż 30% dziennego zapotrzebowania organizmu na wspomniany pierwiastek. Wapń zarówno odpowiada za zdrowie kości, jak i jest świetnym budulcem zębów. Koniecznie trzeba wiedzieć, że jego odpowiedni poziom jest istotny, by możliwe było zmniejszenie ewentualnego ryzyka związanego z pojawieniem się bardzo dużej liczby chorób, do których należy zaliczyć osteoporozę.