Jak dbać o skórę latem?

Niniejszy artykuł pod tytułem Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nasza skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji w zależności od pory dnia i pory roku. Jest narażona na niebezpieczne dla niej czynniki oraz na ekstremalne warunki. Jak możemy o nią zadbać w ten trudny dla niej okres i jak uchronić się przez czynnikami zewnętrznymi?

Zadbaj o punkt dowodzenia

Nie od dzisiaj wiemy, iż ważnym elementem zdrowej i zadbanej skóry jest dieta. Nasza dieta powinna być bogata w minerały i witaminy oraz wartości odżywcze, dzięki którym nasz organizm będzie prawidłowo funkcjonować. Niedobory tych składników obniżają odporność naszej cery na czynniki szkodliwe i przez to regeneracja naszego organizmu jest spowolniona. Dieta bogata w warzywa, owoce i cukry złożone pomoże nam osiągnąć idealną skórę.

Woda

Woda oczyszcza organizm i pomaga utrzymać nawilżenie skóry od środka. Ważne jest, aby ją pić w odpowiednich ilość, a przede wszystkim w trakcie upałów. Powinniśmy pić wodę różnych marek i zmieniać jej typ ze źródlanej na mineralną i na odwrót, gdyż nasz organizm przyswoi wtedy minerały, które są inaczej nasycone. Zdobędziemy świeży i wypoczęty wygląd, a nasza skóra zyska blask.

Pielęgnacja

Unikaj kremów z bogatą formułą i zaopatrz się w kosmetyki o lżejszej konsystencji. Twarz mniej się poci, a pory nie zostają zapychane. Korzystaj z mgiełek chłodzących, aloesowych lub rozświetlających, ponieważ Twoja skóra poprzez negatywne działanie promieni słonecznych może się odwodnić, skutkując zniszczeniem włókien. Bardzo korzystne będzie sumienne nawilżanie i delikatne peelingowanie.

Makijaż

Długotrwałe i zastygające formuły podkładów i korektorów mogą sprzyjać zapychaniu i poceniu się cery, dlatego warto na czas upalnych dni z nich zrezygnować. Kremy BB i kremy CC mogą być zamiennikami podkładów, a w dodatku zawierają SPF.

Ochrona

Przed każdym wyjściem w słoneczne dni trzeba stosować filtry przeciwsłoneczne, dostępne są różne wartości do ciała, jak i do twarzy. Ważne jest, aby takie specyfiki były wyposażone w filtry UVA i UVB, gdyż tylko wtedy następuje pełna ochrona. Filtry powinny być nakładane co 4 godziny, ponieważ zapewniamy swojej skórze regularną ochronę przeciwsłoneczną. Pamiętajmy, iż nadmierne przebywanie na Słońcu może być zagrożeniem naszego życia i zdrowia.