Tarot Online

Jak udekorować dom na Halloween?

2022.06.12

1 minuta i 30 sekunda

Zdjęcie stockowe

Zbliża się Halloween i mimo tego, że wiele osób nie uznaje tego święta, to wśród młodzieży staje się ono coraz bardziej popularne. Dlatego właśnie warto dowiedzieć się, jak udekorować dom na Halloween, by razem z dzieckiem świętować tę wyjątkową noc.

Halloween – dynia

W sklepach na jesień możemy znaleźć różnej wielkości dynie. Jej kupienie jest dobrym pomysłem, ponieważ możemy użyć jej w kuchni oraz jako dekorację na Halloween. Dynie można kupić na kilogramy, tak więc jedna dynia może nas kosztować mniej niż pięć złotych. Po zakupieniu dyni możemy ją wyciąć, używając jej miąższu do zrobienia ciasta lub zupy dyniowej, a skórę zostawić i wyciąć jej oczy, nos i zęby. Do środka można włożyć świeczkę lub lampki i zapalić je na noc, stawiając w oknie.

Halloween – pajączki

Halloween to święto, przy którym można się bać. A wiele osób boi się pająków. Można więc je zawiesić na ścianie. Pajączki należy wyciąć z czarnej kartki papieru, przykleić do nich cienkie nitki i zawiesić na ścianie, przy drzwiach i w dowolnym miejscu w domu.

Halloween – duch

Dobrym pomysłem na dekorację domu na Halloween jest zrobienie ducha. Jest to proste zadanie. Wystarczy kawałek materiału w kolorze białym, najlepiej lekko prześwitującym. Całość materiału kładziemy na butelce po wodzie i zaczynamy malować klejem. Kiedy klej wyschnie, należy wyjąć butelkę spod materiału, dzięki czemu nasz duch będzie samodzielnie stać. Pod uformowany materiał wsadzamy lampki świąteczne o jasnym lub niebieskim świetle i włączamy na noc, by duszek straszył mieszkańców domu i przechodniów.