Tarot Online

Jakie śniadanie do szkoły jest najlepsze?

Nowy rok zaczął się już kilka tygodni temu. Wielu rodziców zmuszonych jest robić drugie śniadanie dzieciom do szkoły. To, co dziecko będzie miało w swoim pudełku na śniadanie, wpływa na jego kondycję i samopoczucie. Warto więc wiedzieć jakie śniadanie do szkoły, jest najlepsze, by zadbać o zdrowie malucha i pracę jego mózgu.

Jakie śniadanie do szkoły – kwasy omega-3

Jeśli nie wiesz, jakie śniadanie do szkoły zrobić, pamiętaj o tym, by w drugim posiłku w ciągu dnia malucha znalazły się kwasy omega-3. Są one bardzo ważne i mają wpływ na pracę mózgu. Jeśli w organizmie dziecka nie znajdzie się ich odpowiednia dawka, to układ odpornościowy może się osłabić, a praca mózgu spowolni. Możesz więc zrobić kanapkę z masłem orzechowym, które jest źródłem witamin i kwasów tłuszczowych.

Jakie śniadanie do szkoły – białko

W diecie malucha nie może zabraknąć białka. Tak, więc jeśli nie wiesz, jakie śniadanie do szkoły wybrać nie zapomnij o tym ważnym składniku odżywczym. Białko to ser, jajka, twaróg warto więc, by w drugim śniadaniu dla dziecka do szkoły znalazły się właśnie te składniki.

Jakie śniadanie do szkoły – błonnik

Wielu rodziców zastanawia się, jakie śniadanie do szkoły zrobić, by zadbać o układ trawienny dziecka i dodać mu energii. Dobrym sposobem jest włączenie do posiłku błonnika. Jest on sycący, dzięki czemu maluch szybko poczuje się pełny i nie będzie podjadać między posiłkami. A dodatkowo błonnik wspomaga pracę jelit.