Na czym polega bezsenność?

Niniejszy artykuł pod tytułem Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Bezsenność jest zaburzeniem, które skutkuje nieprawidłowościami w rytmie, w głębokości i w czasie trwania snu. W wyniku tych niedogodności organizm ma uniemożliwiony proces regeneracji i odbudowy. Bezsenność jest diagnozowana po upływie co najmniej jednego miesiąca złego samopoczucia, wywołanego brakiem snu.

Rodzaje bezsenności

Są to:

  • Bezsenność przygodna, trwa kilka dni
  • Bezsenność krótkotrwała, trwa 4 tygodnie, wywołują ją bodźce stresowe. Może być związana z problemami zdrowotnymi np. wysoka gorączka, kaszel nocny. Mija, gdy problem znika.
  • Bezsenność przewlekła, jest dokuczliwa, trwa co najmniej miesiąc, związana jest z depresją, stanami lękowymi i przewlekłymi chorobami.
  • Bezsenność zewnątrzpochodna, wywołują ją czynniki zewnętrzne tj. niewygodne łóżko, hałas dobiegający z ulicy, złe położenie łóżka.
  • Bezsenność wewnątrzpochodna, zależna jest od nas, pochodzi z naszego wnętrza. Spowodowana najczęściej zaburzeniami psychofizycznymi bądź chorobami, z którymi nie możemy sobie poradzić.

Bezsenność diagnozowana jest obecnie jako odrębna jednostka chorobowa.