in

Pomóż skórze oddychać

Pomóż skórze oddychać

Mnóstwo osób zmaga się ze skórnymi problemami, konsekwencją zdecydowanej większości z nich jest fakt, że skóra nie oddycha. Poznaj kilka sposobów, które poprawią kondycję Twojej cery, a makijaż będzie utrzymywał się przez cały.

Pielęgnacja

Ta czynność jest kluczem i podstawą pięknej cery. Zadbaj o to, aby produkty pielęgnacyjne, czyli kremy i maseczki były odpowiednio dobrane do typu Twojej cery. Pamiętaj, że nawet cerę mocno przetłuszczającą się trzeba nawilżać, gdyż ciągłe wysuszanie jej powoduje dodatkową produkcję sebum. Nie zapychaj swojej skóry sylikonami i parafiną, które są częstymi składnikami kremów i masek na noc; skup się na bardziej naturalnych kosmetykach lub kosmetykach dermatologicznych. Oczyszczaj delikatnie, nawilżaj i złuszczaj, a cera odzyska blask i jędrność.

Skóra sucha i skóra tłusta wymagają szczególnej uwagi, ponieważ są to rodzaje z tendencją do skrajności. Skóra sucha potrzebuje odżywienia i nawilżenia zewnątrz, ale także wewnątrz. Zadbaj o dietę i nawadnianie organizmu; pij wodę i zdrowe soki tłoczone z owoców i warzyw. Cerę przetłuszczającą się złuszczaj delikatnymi peelingami i maseczkami z dodatkiem węgla. Następnie używaj kremów z dodatkiem mocznika lub awokado i olejków. Odświeżaj ją delikatnymi mgiełkami.

Technika nakładania kosmetyków

Mniej znaczy lepiej. Nakładaj pielęgnację cienkimi warstwami, wtedy jej nie przeciążysz i będzie mogła ona oddychać. Na oczyszczoną twarz wklepuj produkty, nie pocieraj i nie smaruj mocno struktury skóry, ponieważ dodatkowo ją podrażnisz.

Dobrze nałożony makijaż nie zrobi nikomu krzywdy i to jest mit, że cera się niszczy przez nakładanie podkładów, korektorów i pudrów. Unikaj talku w kosmetykach i ciężkich sylikonów oraz konserwantów. Po nałożeniu kremu odczekaj około 10 minut i nałóż cienką warstwę podkładu, a jeżeli potrzebujesz mocniejszego krycia nałóż korektor lub drugą, cienką warstwę podkładu. Możesz również zainwestować w mocniej kryjące kosmetyki i nałożyć je takim samym sposobem. Następnie utrwal wszystko pudrem sypkim lub prasowanym, wciskając pędzlem lub puszkiem produkt, zamiast omiatać nim buzię. To sprawi, że Twoja cera będzie miała dostęp do powietrza, ale także makijaż będzie o wiele trwalszy.

Czy warto jeść kiszonki? Przygotuj się na jesień i zimę

Czy warto jeść kiszonki? Przygotuj się na jesień i zimę

T-shirt męski, czyli podstawowy składnik garderoby mężczyzny

T-shirt męski, czyli podstawowy składnik garderoby mężczyzny