Suszenie włosów – czego nie robić

Niniejszy artykuł pod tytułem Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Suszenie włosów ułatwia nam codzienną pielęgnację oraz pozwala na zaoszczędzenie czasu. Dzięki temu z samego rana po prysznicu nie musimy czekać pół godziny, aż włosy same się wysuszą. A jednak jest to zabieg, który niszczy nasze włosy, jeśli wykonujemy go w nieodpowiedni sposób. Czego więc nie robić podczas suszenia włosów?

Suszenie włosów – mokre włosy pod suche powietrze

Suszenie włosów najczęściej odbywa się, kiedy włosy są jeszcze mokre. Często woda kapie z nich ciurkiem. Warto jednak wiedzieć, że takie suszenie jest bardzo szkodliwe dla naszych włosów. Tak mokre włosy są bardzo delikatne i podatne na zniszczenia. Dlatego przed przejściem do suszenia warto odczekać kilka minut, by włosy nieco przesuszyły się naturalnie.

Suszenie włosów – za blisko włosów

Suszenie włosów nie polega na jak najbliższym kontakcie włosów z suszarką. Kiedy suszarka jest zbyt blisko, może dojść do plątania się włosów, które uderzają o siebie, przez co się łamią i niszczą. Należy więc suszarkę umieścić co najmniej trzydzieści centymetrów od włosów, by powietrze nie podrażniało skóry głowy, nie otwierało łusek włosa i nie plątało włosów ze sobą.

Suszenie włosów – tylko ciepłe powietrze

Podczas suszenia włosów należy używać zmiennego powietrza. Najlepiej ograniczyć gorące powietrze do minimum lub zrezygnować z niego całkowicie. Na początku najlepsze dla włosów będzie zimne powietrze, a potem ciepłe, a kończąc suszenie, ponownie należy włączyć zimne powietrze, by łuski włosa zamknęły się.