Tarot Online

Suszenie włosów – czego nie robić

Suszenie włosów ułatwia nam codzienną pielęgnację oraz pozwala na zaoszczędzenie czasu. Dzięki temu z samego rana po prysznicu nie musimy czekać pół godziny, aż włosy same się wysuszą. A jednak jest to zabieg, który niszczy nasze włosy, jeśli wykonujemy go w nieodpowiedni sposób. Czego więc nie robić podczas suszenia włosów?

Suszenie włosów – mokre włosy pod suche powietrze

Suszenie włosów najczęściej odbywa się, kiedy włosy są jeszcze mokre. Często woda kapie z nich ciurkiem. Warto jednak wiedzieć, że takie suszenie jest bardzo szkodliwe dla naszych włosów. Tak mokre włosy są bardzo delikatne i podatne na zniszczenia. Dlatego przed przejściem do suszenia warto odczekać kilka minut, by włosy nieco przesuszyły się naturalnie.

Suszenie włosów – za blisko włosów

Suszenie włosów nie polega na jak najbliższym kontakcie włosów z suszarką. Kiedy suszarka jest zbyt blisko, może dojść do plątania się włosów, które uderzają o siebie, przez co się łamią i niszczą. Należy więc suszarkę umieścić co najmniej trzydzieści centymetrów od włosów, by powietrze nie podrażniało skóry głowy, nie otwierało łusek włosa i nie plątało włosów ze sobą.

Suszenie włosów – tylko ciepłe powietrze

Podczas suszenia włosów należy używać zmiennego powietrza. Najlepiej ograniczyć gorące powietrze do minimum lub zrezygnować z niego całkowicie. Na początku najlepsze dla włosów będzie zimne powietrze, a potem ciepłe, a kończąc suszenie, ponownie należy włączyć zimne powietrze, by łuski włosa zamknęły się.