Sytuacja koronawirusa na świecie

Niniejszy artykuł pod tytułem Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Co zrobić, gdy WordPress sprawia trudności? Skorzystaj z pomocy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Epidemia wywołana wirusem o nazwie SARS-CoV-2 w szybkim tempie rozprzestrzenia się na świecie. Odnotowano obecność koronawirusa na wszystkich kontynentach. Zostało potwierdzonych 100 tys. zachorowań. Niestety ponad 3,4 tys. chorych zmarło. Statystyki WHO mówią o 55418 wyleczonych pacjentach.

Europa

Najgorsza sytuacja występuje we Włoszech.

  • zarażonych jest obecnie około 3300 osób
  • 148 osób zmarło, w przeważającej części są osoby starsze, obciążone przewlekłymi chorobami.
  • wirus występuje we wszystkich 20 regionach Włoch,  najpoważniejsza sytuacja jest w Lombardii We Francji odnotowano 360 przypadków chorych, w Niemczech 545, w Hiszpanii 282, w Wielkiej Brytanii 191. W Polsce potwierdzono 4 przypadki zachorowań, 6 tys. osób jest pod nadzorem sanepidu, a kilkaset poddanych kwarantannie.

Azja

Najpoważniejsza sytuacja jest:

  • w Chinach, gdzie stwierdzono 80555 chorych
  • w Korei Południowej, tutaj odnotowano 6284 zarażonych
  • w Iranie jest 3 513 chorych

Z oficjalnych informacji wynika, że liczba zachorowań w Chinach stopniowo maleje, rośnie natomiast bilans chorych w Europie.